MEB 20 Bin Sözleşmeli Olarak Öğretmenlik Tercih Başvuruları İçin Atama Ekranı Açıldı !

Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen alımları için atama ekranı açılmıştır. Atamalara göre tercih başvuruları 17 Temmuz 2017 tarihine kadar başvuruların devam edeceği Açıklanmıştır..

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenler tercih başvurularına ilişkin atama ekranı açıldı ve tercihler başlamış olduğu söylenmiştir. Tercih başvuruları ise 17 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edeceğini, Konu ile ilgili olarak öğretmen adaylarımızın tercihlerine ilişkin atama sonuçları 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanması beklenmektedir.

KPSS puanına göre sözlü mülakata çağrılacak adayların sözlü sınavda’da aldıkları puanına göre atama olacaktır. 2017 yılı sözleşmeli öğretmenlik mülakatların sonuçları 17 Mayıs 2017 tarihinde açıklanmıştır. Sonuçların açıklanmasının hemen ardından oluşan sıralamalar, ile branş bazında mülakat sıralamaları ise hala açıklanmamıştı. Öğretmen adaylarımız mülakatlardan aldıkları puan ile tercihlerini hemen yapacaklardır.

TERCİH BAŞVURULAR İÇİN;

Tercihlere Göre atama ekranının açılmasıyla öğretmen adaylarımız okul tercihlerinde bulunacaklardır. Konu ile ilgili olarak kadrolu öğretmen atamalarınıda adaylara 40 tercih hakkı veriliyordu. Ancak sözleşmeli öğretmenler atamalarında adaylara sadece 20 tercih hakkı verilmiştir.

Okul tercihleri en son 17 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek olup, Tercihlerin bitmesinin hemen ardından sonuçlar 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacaktır.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercihleri İçin Başvuru Ekranımız TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir