21. Dönem POMEM Kılavuzu Yayımlandı ve Başvurular Başladı!

21. Dönem POMEM Başvuru Kılavuz Yayımlandı ve Başvurular Başladı ! Polis Akademisi Başkanlığı tarafınca yayımlanan başvuru kılavuzlarına göre 21. Dönem POMEM kapsamında 13 bin kişilik kadro ile Önlisans ve Lisans mezunu Polis alımları yapılacak. Ön Başvurular Başladı!

Yüzbinlerce adaylar tarafından beklenen ilan ve kılavuz sonunda yayımlanmıştır. Polis olma hayalleri ile bu ilanı bekleyen adaylarımız artık başvurularını gerçekleştirebilecekler.
Polis Akademisi Başkanlığı tarafınca bu gün yapılmış olan duyuruya göre, 21. Dönem POMEM 13 bin polis alımı için başvuru kılavuzu yayımlanmıştır. Önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilir. Buna göre. Polis Akademisi Başkanlığı eğitilmek üzere, 21.Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (13.000) aday asıl olarak alınacaktır. Adaylar başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları şarttır. Adaylar 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olması lazımdır. Ayrıca adyalar bunun dışında kılavuzda belirlenen diğer nitelikleri taşımak zorundadırlar. KPSS dışında adayların en çok takıldığı yaş şartı olarak ise adaylar başvuru yapabilmeleri için, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak) zorundadırlar. Buna göre adaylar başvurularını, en geç 06 Ekim 2017 tarihine kadar gerçekleştirmek zorundadırlar. Başvurular son başvuru günü saat 17:00 a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır. Adaylar başvuru için ayrıca sınav ücreti yatıracaklardır. Sınav ücreti ise 75 TL olarak belirlenmiş ve Ön Başvuru yapan adaylar en geç 06 Ekim 2017 tarihi saat 17:00 a kadar Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir. Adayların başarılı olarak belirlenebilmesi için, KPSS sınavının %25 i , fiziki yeterlilik sınavının %25 i ve mülakat sınavı puanının %50 sinin ortalaması alınarak adayların alınıp alınmayacağına karar verilecektir. Adaylar, Polis Meslek Merkezi Müdürlüklerinde eğitim aldıktan sonra resmi olarak Polis atamaları yapılacak. Önlisans ve Lisans mezunları için ön başvurular başlamış olup adaylar aşağıdaki bağlatılar yardımı ile ön başvurularına başlayabilirler. Ayrıca aşağıda yayımlanan ilanın kılavuzuna ulaşacaksınız.
Tüm adaylarımıza tavsiyemiz ve Polis Akademisi Başkanlığının uyarısı ile Kılavuzu tam olarak incelenmeden başvuru yapılmamasıdır.

Önlisans mezunları için Ön Başvuru Ekranı için: https://goo.gl/c6Cx1Y

Lisans mezunları için Ön Başvuru Ekranı için: https://goo.gl/cSmhxq

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir