10 Bin Polis Alımında Başvuru Sayıları Yetersiz Kaldı! Yeni Alım Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafınca 10 bin polis alımları sonuçları açıklanmıştı. Sonuçlara göre polis alımlarına başvuran personel sayısı yetmedi. Böylelikle akıllara “Yeni alımlar olacak mı?” sorusu getiriyor.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 20. dönem POMEM 10 bin polis alımı sonuçlarını açıklandığı ifade edilmişti. Yayımlanan duyuruda kaç kişinin açık kadrolara yerleştiği ifade edilmiştir.

BAŞVURU SAYISI YETERSİZ KALMIŞTIR.

Polis Akademisi Başkanlığı’nın Resmi web adresi üzerinde yayımlanan duyuru şu şekildedir. 7 bin 424 erkek adayının ve 1000 kadın adayının yerleştiği ifade edilmiştir. Toplamda 10 bin polis alımı yapacakken başvuru sayısının azlıgından dolayı sadece 8 bin 424 aday yerleşebilmişti. Polis Akademisi Başkanlığının yayımlanan duyuru; “20.Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmış. Sınav sonucuna göre 7.424 erkek, 1.000 kadın adaylarımız Polis Meslek Eğitim Merkezlerine atamaları planlanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla ve diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlara tebligat niteliğindedir.” ifadelerine yer verilmiştir.

YENİ POLİS ALIMI YAPILACAK MI? YAPILACAKSA NE ZAMAN ?

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığı 20. dönem POMEM ve 10 bin polis alımında adaylarından Lisans mezunu ve 18 ile 27 yaş (dahil) aralığında olmaları istenmişti. Bu kapsama göre başvuru süreci devam ederken medyada söz konusu alıma bu şarttan dolayı başvuruların yetersiz olacağı ifade edilmişti. Söz konusu polis alımına başvurular yetersiz kalmış ve toplamda 8 bin 424 aday yerleşebilmiştir.

Bu kapsamda açık kalan kadrolar için başvuru şartlarını yeniden düzenleyip yeni bir polis alımının yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştur. Adaylar Çeşitli sosyal medya sitelerinden paylaşımlarında ve forum mekanlarında yeni bir alımın yapılıp yapılmayacağını araştırmaya başladılar. Ancak yetkililerden bu konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Yeni bir alımın yapılıp yapılmayacağına ilişkin tüm yetkilileri açıklama yapmaya davet ediyoruz.

Polis Akademisi Başkanlığı veya Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Söz konusu alımlar olduğunda bir açıklama yapıldığında misafirlerimize anlık olarak sitemiz üzerinden duyuracağız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir