Kredi Notu Nasıl Yükselir ?

Bankalara olan borçlarınızı düzenli olarak ödedikten sonra kredi notunuz yükselir. Kredi notlarımız en iyi nasıl yükseltebiliriz derseniz, bankanın size vermiş olduğu kredi ve kredi kartlarıyla yükselmektedir.
Eğer notunuz çok düşükse ve bunu iyileştirmek için elinizde bankanın ürünlerinin biri olması şart ve buna bağlı olarak düzenli faturalarınızı ödeyip sigorta yani ssk primleriniz yatıyor olması notunuzu hızlı bir şekilde yükseltir.

Mevcut Bir Kredi Kart veya Krediniz Var mı ?

Eger herhangi bir bankada mevcut kredileriniz veya kredi kartlarınız varsa bu bankacılık ürünlerini düzenli bi şekilde kullanarak kredi notunuz tavan yapabilir.
Kredi kartınız var ise nakit ile alışveriş yerine karttan kullanıp alışveriş yapıp düzenli ödemeye dikkatle özen gösteriniz.

Kredi kartınızın dönem borç ekstresinin asgari tutarı yerine borcun tamamını öderseniz bu sizin puanınızı yükseltebilir hatta dönem borcunun tamamından 20-30 TL fazla ödenmesinde fayda var.

Örnek göstermek gerekirse eğer ekstre borcunuz 450 TL ise bankaya ödeme yaparken Düz 500 TL yatırın.
Kredi notu en iyi bankacılık ürünleriyle yükselmektedir.

Elinizde Mevcut Bir Kredi ve Kredi Kartınız Yok mu?

Şimdi konuyu ele almamız gerekirse elimizde kredi veya kredi kartı olması şart notumuzun hızlı yükselmesi için gerekmektedir. Peki Nasıl alabiliriz şu şekilde dikkatle okuyunuz, ilk olarak herhangi bir bankaya kuruma borcunuzun olmadığından emin olun, Adınıza kayıtlı Su, doğalgaz , elektirik, veya cep telefonu fatularınızın dahi sisteme yansıyabilir.

Gözünüze bir banka kestirin maaş aldığınız banka yada çalışmak istediğiniz bir banka olabilir, o bankaya giderek vadesiz TL hesabı açtırın.

Banka hesabınızı açtırıktan sonra minimum bir 3 ila 4 ay arası hesabınıza para yatırıp çekin ve banka kartınız ile alışverin yapın bol bol olabildiğince aktif görünsün, Son olarak başvuru yapmadan 1 ay önce bankada elinizden geldiğince yüksek miktarlarda para tutun.
Hesabta o para 1 ay kalsın sonrasında kredi kartı başvurusu yaptığınız taktirde düşükte olsa banka size limiti düşük bi kredi kartı verecektir. İşlemler bu kadar basit eğer sabırlı olup bu taktikleri uygularsanız karlı çıkarsınız Unutmayın bize sormak isteğiniz sorunuz varsa aşağıdan yorumlar kısmına sorularınızı iletebilirsiniz. En kısa sürede editörlerimiz tarafından sorularınız yanıtlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir